9 listopada 2018 roku godzina 11.11
Prezentowany mundur jest strojem reprezentacyjnym organizacji o nazwie Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego.
Celem Związku Piłsudczyków RP jest między innymi: upowszechnianie wiedzy o działalności i zasługach Marszałka Józefa Piłsudskiego, kontynuacja idei Józefa Piłsudskiego w czasach obecnych i pielęgnacja tradycji patriotycznych i demokratycznych.
Elementem wyróżniającym Związek Piłsudczyków jest noszenie w czasie uroczystości państwowych, regionalnych czy związkowych mundurów historycznych z okresu lat 1914-1920 wraz ze stopniami funkcyjnymi zbliżonymi do występujących w Wojsku Polskim w tym okresie, co ma na celu propagację współczesnym pokoleniom Polaków - czynu i postaci pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz Jego żołnierzy.
Mundur galowy wzorowany jest na mundurze Marszałka Józefa Piłsudskiego z obrazu Wojciecha Kossaka pt. "Józef Piłsudski na Kasztance" oraz czapka typu „maciejówka”.
W okresie jesienno – zimowym do munduru zakłada się płaszcz uszyty z szaroniebieskiej gabardyny, z naramiennikami i wyhaftowanym stopniem organizacyjnym.
Mundur to jednorzędowa kurtka oraz spodnie uszyte z szaroniebieskiej gabardyny. Kurtka zapinana na pięć guzików, kołnierz stojąco – wykładany z naszytymi granatowymi, aksamitnymi patkami z karmazynową wypustką i wyhaftowanym wężykiem legionowym. Naramienniki z wyhaftowanym lub naszytym stopniem organizacyjnym. Na piersiach znajdują się dwie kieszenie z kontrafałdami i klapkami zapinanymi na guziki. Poniżej stanu naszyte dwie kieszenie bez kontrafałd z klapkami zapinanymi na guziki. Spodnie z podwójnym lampasem przysługują brygadierom, z pojedynczym lampasem dla pozostałych członków Związku.
Czapka „maciejówka” z orłem w koronie wzorowanym na orle Wojska Polskiego wykonanym z metalu oksydowanego na stare srebro, wspartym na tarczy amazonek, na której znajduje się trójkątna tarczka z wytłoczoną literą „S” (Strzelec) lub L (Legiony), bez oznak stopni organizacyjnych, w kolorze munduru.
Do munduru nosi się: - sznur galowy, który musi być przypięty do guzika pod pagonem munduru, przy wszyciu rękawa po prawej stronie i do trzeciego guzika zapięcia munduru, a także pas główny z koalicyjką w kolorze brązowym.
Do wyżej wymienionego stroju można również nosić szable wg wzoru wprowadzonego w Wojsku Polskim w latach 1921/22 .