Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele
Serdecznie zapraszamy do udziału w 5 Powiatowym Konkursie Piosenki „Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki”.
Mamy gorącą nadzieję, że zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie zabraknie wielbicieli starej, dobrej, polskiej piosenki, co pozwoli spotkać nam się w licznym gronie. Zachęcamy więc serdecznie do uczestnictwa, zwłaszcza tych, którzy dotąd nie brali udziału w takich występach, a mają ochotę pośpiewać nie tylko w domowym zaciszu. Jesteśmy przekonani, że udział w Konkursie będzie dla Was przygodą, możliwością zdobycia nowych doświadczeń oraz poznania ciekawych ludzi.
Organizatorzy
REGULAMIN
V Powiatowego Konkursu „Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki”
§ 1
Powiatowy Konkurs „Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki” organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Św. Franciszka z Asyżu Lipinach Dolnych.
§ 2
Celem Konkursu jest:
- wspieranie uczniów i umożliwianie im prezentacji ich umiejętności wokalnych;
- propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży;
- popularyzacja starych, polskich piosenek, ich walorów artystycznych i wychowawczych;
- rozwijanie talentów;
- kształtowanie umiejętności współzawodnictwa;
§ 3
Konkurs ma zasięg powiatowy i dotyczy uczniów szkół podstawowych, a przeprowadzony będzie wg określonych w § 4 kryteriów.
§ 4
Kryteria i wymagania konkursowe:
- w konkursie będą brane pod uwagę tylko utwory, których polscy wokaliści i zespoły rozpoczęły swoją działalność artystyczną do końca lat siedemdziesiątych XX wieku (np. piosenki zespołu Dżem, niezależnie czy powstały w latach osiemdziesiątych, czy siedemdziesiątych );
- każdego roku Organizator będzie wyznaczał innych artystów, z repertuaru których należało będzie przygotować piosenkę do prezentacji;
- piosenki spoza wyznaczonej grupy artystów, nie będą brane pod uwagę do oceny przez Komisję Artystyczną;
- każdy wykonawca prezentuje jeden utwór;
- każdy uczestnik konkursu lub jego opiekun dostarcza na podany adres e-mail nagranie wideo na którym będzie widać całą postać wykonawcy/wykonawców; Komisja konkursowa dokona oceny nagranych występów i na tej podstawie wyłoni laureatów;
- przewidziano następujące kategorie:
soliści i zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne:
grupa 1: uczniowie szkoły podstawowej klasy 4-6;
grupa 2: uczniowie klasy 7- 8;
- Organizator zapewnia nagłośnienie i odtwarzacze CD;
§ 5
- do Organizatora Konkursu należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres : halina.kukielka.sp@gmail.com wypełnioną kartę zgłoszenia i nagranie wykonywanego przez ucznia/uczniów wybranego utworu poprzez platformę WeTransfer lub DyskGoogle; należy pamiętać o ustawieniu dostępu do pliku;
- termin wysyłania zgłoszeń mija 10 marca 2024 roku;
§ 6
Komisja Artystyczna (Jury), powołana przez Organizatora Konkursu, wyłania zwycięzców na podstawie nadesłanych nagrań wideo w poszczególnych kategoriach wiekowych wg określonych kryteriów:
- umiejętności wokalne;
- ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie: ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki, interpretacja utworu;
Komisja Artystyczna sporządza protokół z listą nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie. Zwycięzcy i nagrodzeni uczniowie w poszczególnych kategoriach zostaną zaproszeni na koncert laureatów 21 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych gdzie odbędzie się wręczenie nagród.
§ 7
Komisja Artystyczna ma prawo nie przyznawać nagród w danej kategorii, w przypadku, gdy poziom prezentacji i dobór repertuaru nie będzie spełniał wymogów regulaminu oraz kryteriów ustalonych przez Organizatora.
§ 8
Sprawy nie ujęte w Regulaminie rozstrzyga Organizator w porozumieniu z Komisją Artystyczną (Jury).
§ 9
Wszyscy uczestnicy i opiekunowie pokrywają koszty przejazdu i ubezpieczenia we własnym zakresie. Dla uczniów i opiekunów przewidziany jest mały poczęstunek.
§ 10
Prezentacje laureatów odbędą się dnia 21 marca 2024 roku od godz. 10.00.
Przewidziane są następujące nagrody:
- regulaminowe:
- nagroda GRAND PRIX;
- nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów I, II i III miejsca we wszystkich kategoriach;
- dyplomy dla wyróżnionych;
- dyplomy dla uczestników i opiekunów;
b) publiczności:
- istnieje możliwość przyznawania nagród pozaregulaminowych, ufundowanych przez sponsorów oraz nagrody publiczności;
§ 11
Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych w środkach masowego przekazu, podczas konkursowej twórczości w celach popularyzatorskich. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu.
Informacja o zakwalifikowaniu do koncertu laureatów zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły https://splipinydolne.edupage.org oraz wysłana na adresy opiekunów podane w karcie zgłoszenia najpóźniej na cztery dni przed Konkursem. Szczegółowe informacje można uzyskać: Halina Kukiełka, tel.: 693 026 831; kontakt wieczorem lub pod adresem e-mail: halina.kukielka.sp@gmail.com
KARTA ZGŁOSZENIA
Artyści w prezentacjach V Powiatowego Konkursu „Śpiewamy przeboje naszych dziadków…”: z repertuaru podanych poniżej wokalistów i zespołów proszę wybrać jeden dowolny utwór.
Andrzej Zaucha Janusz Laskowski Bajm Perfect
Zgłoszenia i wersje instrumentalne wybranych utworów należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: halina.kukielka.sp@gmail.com
Imię i nazwisko solisty lub nazwa zespołu………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………..
Liczba osób……………………grupa………………..klasa………………………………
Imię i nazwisko nauczyciela/ opiekuna, tel. kontaktowy, adres e-mail…………....
………………………………………………………………………………………………….
Nazwa i adres szkoły, tel., adres e-mail…………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………..
…………………………………………………………………………………………………..
Utwór: tytuł i nazwisko/nazwa oryginalnego wykonawcy wybranego z powyższej listy
…………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………
Rodzaj akompaniamentu (podkreśl właściwy): półplayback akompaniament własny