Na Piastowskim Szlaku dzień pierwszy.
Dziś rozpoczęliśmy trzydniową wycieczkę w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Choć pogoda nas dziś nie rozpieszczała to atrakcji było co niemiara.
Po całonocnej podróży, dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania rezerwatu archeologicznego w Biskupinie.
Następnie udaliśmy się do Gniezna gdzie czekało nas przejście na Wzgórze Lecha, zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, gra edukacyjna w Muzeum Archidiecezjalnym, zwiedzanie muzeum Początków Państwa Polskiego.
Na zakończenie dnia udaliśmy się na miejsce zakwaterowania do hotelu Ibis w Poznaniu, gdzie ładujemy akumulatory na dzień jutrzejszy.
Pozdrawiamy
Na Piastowskim Szlaku dzień drugi .
Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy w stolicy Wielkopolski - Poznaniu.
Zwiedzanie zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, gdzie zobaczyliśmy dawny gród Mieszka I, kościół NMP, Psałterię, podziwialiśmy wnętrze katedry ze złotą kaplicą oraz babtysterium. Natomiast w podziemiach mieliśmy okazję zobaczyć groby Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz kryptę biskupów poznańskich. Zaskoczyła nas nowoczesna forma Bramy Poznania - multimedialnego centrum historycznego.
Około południa przeszliśmy na Stare Miasto. Tam mieliśmy okazję oglądać spektakl poznańskich koziołków, Pyrka i Tyrka, następnie zwiedziliśmy: Rynek, Ratusz , Pręgierz, Wagę Miejską, Domy Budnicze. Przeszliśmy na Górę Przemysła i na wieżę zamku królewskiego.
Popołudnie spędziliśmy w Muzeum Rogalowym, gdzie poznaliśmy tajniki pieczenia Rogali Świętomarcińskich.
Po powrocie do hotelu, wieczór upłynął nam w rytmie andrzejkowej dyskoteki.
Pozdrawiamy.
Na Piastowskim Szlaku dzień trzeci.
Niestety to już trzeci – ostatni dzień naszej wycieczki.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udaliśmy się do Puszczykowa, gdzie znajduje się Muzeum Arkadego Fiedlera. Na miejscu czekała na nas miła niespodzianka, okazało się, że przewodnikami po muzeum byli syn i wnuk słynnego pisarza i podróżnika. W rodzinnej willi Fiedlerów mieści się obecnie muzeum, w którym zgromadzono pamiątki z wielu podróży pisarza. Następnie mieliśmy okazję wejść do miniatury piramidy Cheopsa i poczuć się jak Krzysztof Kolumb na replice statku Santa Maria, by po chwili przenieść się do XX wieku i oddać hołd żołnierzom z Dywizjonu 303.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zamku w Kórniku nawiedzanego przez Białą Damę, która ponoć po dziś dzień przechadza się korytarzami zamku. Podziwialiśmy tam pokój Pana i Pni, stylowe meble i słynną bibliotekę, w zbiorach której znajduje się księga ważąca około 25 kg.
Na koniec naszej przygody udaliśmy się do przyzamkowego arboretum, gdzie zgromadzono około 3000 gatunków drzew i krzewów z całego świata. Spacer uatrakcyjniła gra terenowa „Dendrologiczna przygoda w parku”.