Festyn rodzinny wstęp Występy dzieci
Pokazy Karate Ju Jitsu
Festyn rodzinny wstęp Występy dzieci
Pokazy Karate Ju Jitsu
Dzięki nawiązaniu współpracy z IPN i uprzejmości pani Katarzyny Kyc nasza szkoła pozyskała książki i różnorodne gry edukacyjne.
Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną w ramach zajęć miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy.
15 czerwca na obiektach szkoły podstawowej w Lipinach Dolnych odbył się turniej piłki nożnej „O Puchar Wójta Gminy Potok Górny”. Głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Dynamika.
W turnieju udział wzięło 6 drużyn szkół z terenu gmin Potok Górny i Biszcza.
Protokół Turnieju Piłki Nożnej
O Puchar Wójta Gminy Potok Górn
15 czerwca 2023 roku.
Grupa I
SP Lipiny Dolne : SP Lipiny Górne 19:0
SP Gózd Lipiński : SP Lipiny Dolne 1:7
SP Lipiny Górne : SP Gózd Lipiński 2:5
Grupa II
SP Szyszków : SP Potok Górny 8:5
SP Bukowina : SP Szyszków 3:8
SP Potok Górny : SP Bukowina 6:0
Mecz o V miejsce
SP Lipiny Górne : SP Bukowina 0:4
Mecz o III miejsce
SP Gózd Lipiński : SP Potok Górny 0:1
Finał
SP Lipiny Dolne : SP Szyszków 1:3
Końcowa kolejnośc:
Najlepszy zawodnik turnieju – Przemysław Partyka z Szyszkowa
Wyróżnienie dla Mai Kruk z Gozdu Lipińskiego.
Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy, pana Stanisława Dyjaka, dyrektora SP Lipiny Dolne, pana Zenona Zielonki i prezesa UKS Dynamika, pana Krzysztofa Rzeźnika pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody.
To był dobrze, na sportowo spędzony dzień!
13 czerwca na boisku w Szyszkowie odbył się turniej piłki nożnej chłopców.
W turnieju udział wzięło 5 drużyn. Nasi chłopcy zajęli III miejsce.
Drużyna pod opieką pana Krzysztofa Rzeźnika grała w składzie: Lipianin Adam, Stępniowski Szymon, Czereba Kacper, Pawęska Kacper, Dziwa Dawid, Klimczak Tymon, Dec Wojciech i Szpyt Łukasz.
Gratulujemy dobrego wyniku!
12 czerwca w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Księżpolu miało miejsce podsumowanie konkursu recytatorskiego. Jego celem było upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II, przypomnienie wartości, które głosił, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży.
Uczennica naszej szkoły GABRYSIA PAWĘSKA zdobyła II miejsce ,a wyróżnieni zostali KACPER PAWĘSKA I WOJCIECH DEC.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy nad rozwijaniem własnej wrażliwości.
U.P.
W ramach projektu „Exchanging traditional letters” uczniowie klasy V i VI rozpoczynają korespondencję z rówieśnikami z Japonii, którzy uczą się w Notogawa SKY English School.
Przesyłka nadana 23.05.23 r. dotarła do nas po dwóch tygodniach, a w niej napisane bardzo starannie listy, do każdego z nich dołączone papierowe rękodzieło (origami).
Odpiszemy szybko i równie starannie!
K.M.
1 czerwca obchodzimy najważniejsze i najpiękniejsze święto każdego człowieka, nie tylko małego, ale nawet bardzo, bardzo dorosłego, bo każdy jest czyimś dzieckiem.
Dzień ten spędziliśmy bardzo aktywnie. Klasy 1-3 wybrały się do lasu na pieczone w ognisku kiełbaski. Niespodziankę dla nich przygotowali dodatkowo rodzice, piekąc pyszne ciasta, ciasteczka oraz robiąc owocowe desery. Po grach i zabawach leśnych oraz odstraszaniu wszystkich wilków w najbliższej okolicy, wszyscy szczęśliwi wrócili do domu.
Natomiast na przedszkolaków czekały niespodzianki w postaci drobnych upominków, gorące, czekoladowe babeczki z lodami oraz dzień pełen zabaw i gier, a także streetart.
Na kostce pod szkołą powstały piękne dzieła wykonane kredą. Było też chwytanie kolorowych baniek mydlanych.
HK
Dzień trzeci i niestety ostatni.
Na deser zostawiliśmy sobie Energylandię 😊, największy park rozrywki w Polsce!
Atrakcji było co niemiara, a teraz do domu.
Do zobaczenia na miejscu!
RzK
Dzień drugi naszych przygód na Podhalu 😊.
Rano wybraliśmy się razem z panią przewodnik do Tatrzańskiego Parku Narodowego, na Kalatówki, w drodze powrotnej zwiedziliśmy ekspozycję multimedialną Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.
Po pysznym obiadku czekała na nas moc atrakcji na basenach termalnych „Gorący Potok”
Po wyczerpujących zabawach w wodzie czekał na nas pyszny grill. A z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka kadra złożyła uczestnikom serdeczne życzenia i ufundowała pyszne lody 😊.
To był kolejny udany dzień!
RzK
Uczniowie klas IV, VI, VII i VIII również są ciekawi świata 😊.
Dzień rozpoczęliśmy od najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni, następnie udaliśmy się do Zakopanego, gdzie zwiedziliśmy Krzeptówki, cmentarz na Pęksowym Brzysku i Krupówki .
Po zakwaterowaniu w ośrodku w Białym Dunajcu i po pysznym posiłku przyszedł czas na grę w piłkę i kąpiel w basenie. To był udany dzień, jutro kolejne atrakcje!
RzK
...gdzie tym razem? Nie do stolicy, nie nad morze, nie na Mazury, ale w najstarsze polskie góry, czyli Świętokrzyskie, a przy okazji przez prawie wszystkie kontynenty. Nie byliśmy tylko na Antarktydzie. Jak to możliwe? Poczytajcie i zobaczcie.
30 maja starsza grupa przedszkolna i uczniowie klas 1-3 wybrali się w podróż dookoła świata w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat-Krajno.
W programie mieliśmy przewidziane szaleństwa na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach. Potem wybraliśmy się pieszo z przewodnikiem na Plac Św. Piotra w Watykanie, gdzie z okna papieskiego machał do nas następca pierwszego apostoła.
Przez Wenecję i Mediolan z największą świątynią gotycką na świecie, dotarliśmy do opery w Sydney, potem do Katedry w Kolonii, wodospadu Niagara, tureckiej Kapadocji, Placu Czerwonego w Moskwie, Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Japonii, Ziemi Świętej, góry Fuji, Białego Domu, wieży Eiffla, wież WTC, Big Bena, piramid egipskich, aż po Etnę, piramidy Majów, chińskie pola ryżowe i rzeźbę Chrystusa górującą nad Brazylią.
Po obiedzie, w czasie którego straciliśmy jeden ząb mleczny (który podobno był zapłatą miejscowym czarownicom z Łysej Góry za świetną pogodę), czekały nas kolejne atrakcje.
Na początek park linowy i fantastyczne wyzwania, które na nas tam czekały. Odpowiednio przeszkoleni i zabezpieczeni, ruszyliśmy po linach, siatkach, drążkach i tyrolkach na podbój trasy średniej i małej. Czas upłynął nam bardzo szybko i gdyby nie czekające na nas pyszne lody włoskie, a potem film 6D, być może nikomu nie udałoby się nas ściągnąć z toru przeszkód.
Ostatni etap to zabawy w parku wodnym. Rowerki, kule wodne i ślizgi na pontonach tak nas wciągnęły, że zabrakło nam czasu na kilka pozostałych atrakcji, ale obiecujemy, że jeszcze kiedyś odwiedzimy krainę świętokrzyską i dokończymy świetną zabawę.
Dnia 26.05.23r. uczniowie klasy 8 uczestniczyli w Dniach Otwartych organizowanych przez Zespół Szkół Licealnych im. B. Chrobrego i Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku.
Ósmoklasiści zostali bardzo serdecznie przyjęci przez przedstawicieli leżajskich szkół średnich. W ZSL obejrzeli wiele ciekawych doświadczeń, m.in. w pracowni fizycznej, chemicznej i biologicznej. Zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa i logistyki. Uczniom przybliżone zostały zawody takie jak spedytor oraz technik eksploatacji portów i terminali. Mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z logiem szkoły przy pamiątkowej ściance. Mogli również brać udział w konkursach językowych.
Wiele ciekawych informacji na temat szkoły i przyszłych zawodów uzyskali nasi ósmoklasiści również w ZST. Uczniowie zwiedzili pracownie techniczne oraz szkołę. Brali udział w spotkaniach z nauczycielami i uczniami szkoły, by bliżej poznać dane zawody.
A.Paruch
Komunikat z Powiatowych Igrzysk Młodzieży w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców, rozegranych 26.05.2023 r. w Lipinach Dolnych.
Dziewczęta:
SP nr. 1 Biłgoraj : SP Szyszków 2:0 (15:10, 15:13)
Chłopcy
SP Lipiny Dolne : SP nr. 1 Biłgoraj 1:2 (13:15, 15:11, 6:11)
SP nr. 1 Biłgoraj : SP Szyszków 2:0 (15:10, 15:11)
SP Szyszków : SP Lipiny Dolne 2:1 (11:15, 15:13, 11:9)
3. SP Lipiny Dolne: Lipianin Adam, Stępniowski Szymon,– op. Rzeźnik Krzysztof
Krzysztof Rzeźnik
Wakacje tuż tuż!
Zachęcamy do skorzystania z oferty!
Sprawdzony organizator, sprawdzona kadra!
8 maja 2013 r. uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Tarnogrodu.
Mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w baśnioterapii prowadzonej przez znaną aktorkę teatralną i filmową Dominikę Ostałowską.
W jej interpretacji usłyszeliśmy baśnie znane i lubiane, takie jak: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko. Tekst dopełniały piosenki odtwarzane z nagrań. Po przeczytaniu baśni przez aktorkę była okazja do rozmowy na temat przedstawionych wydarzeń, losu bohaterów, do analizowania motywów postępowania i wyciągania wniosków dla siebie, do wykorzystania w codziennym życiu.
Z baśni można się wiele nauczyć, dzięki nim łatwiej zrozumieć świat oraz poznać samego siebie, łatwiej radzić sobie z problemami. Baśnie tłumaczą to, co niewytłumaczalne. Czytajmy baśnie! Warto!
Następnie udaliśmy się do cerkwii prawosławnej pw. Św. Trójcy, gdzie ks. mitrat Włodzimierz Klimiuk przybliżył nam historię parafii oraz opowiedział historię świętego, który urodził się w Tarnogrodzie, gdyż cerkiew jest ośrodkiem kultu świętego mnicha-wyznawcy Leoncjusza, kanonizowanego w 1999 przez Rosyjski Kościół Prawosławny. Szczególną czcią jest w niej otaczana również Tarnogrodzka Ikona Matki Bożej.
Potem odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w gmachu dawnej synagogi. Jest to odrestaurowany, w pełni nowoczesny budynek przyciągający turystów z całego świata, w którym znajduje się unikatowe Muzeum Nożyczek.
Po uczcie duchowej przyszła kolej na pyszną pizzę, którą zjedliśmy ze smakiem.
Wycieczka była bardzo udana i przyjemna, uczniowie poznali zabytki i atrakcje najbliższej okolicy.
U.P.
3 maja jest datą symboliczną w historii Polski. To wstęp do opowieści o przełomowym dziele prawodawczym - pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie i drugiej na świecie. W związku z 232 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię upamiętniającą to wydarzenie. Udział w akademii wzięły następujące klasy : VIII, VII, VI, V i kl.0.
28 kwietnia w naszej gminie odbył się już po raz XVII Gminny Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Niemczyk, Gabriela Pawęska, Lena Stępniowska i Kacper Waliłko, który zdobył tytuł „Mistrza Ortografii”. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.
U.P.
21 kwietnia 2023 roku uczniowie klas od 4 do 8 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Rzeszowa.
Podróż trwałą ponad godzinie. Gdy dojechaliśmy poszliśmy do teatru na spektakl pod tytułem ,,Przygody Koziołka Matołka”. Spektakl był podzielony na 2 części. Pierwsza część trwała około 50 minut, potem była krótka przerwa i druga część, która trwała godzinę. Po spektaklu pojechaliśmy do parku trampolin o nazwie ,,Grawitacja’’. Tam czekaliśmy ponad godzinę, ponieważ przyjechaliśmy za szybko. Przez ten czas poszliśmy do sklepu Biedronka, który znajdował się obok. Gdy mogliśmy już wejść do środka niektórzy kupili skarpetki antypoślizgowe, gdy byliśmy gotowi już skakać pan instruktor poprowadził rozgrzewkę, dzięki której przygotował na do skakania.
Po parku trampolin udaliśmy się do galerii Rzeszów, w której mogliśmy kupić sobie coś do jedzenia i nie tylko, bo w galerii mogliśmy chodzić sami i mieliśmy na to ponad godzinę. Przez ten czas obeszliśmy całą galerię szukając czegoś do kupienia i spotkaliśmy tam bardzo miłe osoby. Przed wyjściem poszliśmy na lody.
Następnie pojechaliśmy do niedawno otwartego ,,Centrum Nauki Łukasiewicza’’ tam było bardzo ciekawie, podobnie jak w Centrum nauki Kopernik. Porozmawialiśmy trochę z ludźmi, którzy tam pracowali i robiliśmy doświadczenia.
Pod szkołę dojechaliśmy około godziny 19:30 tam nasi rodzice już czekali. Myślę że to było fantastyczna wycieczka i chciałbym ją powtórzyć.
Uczeń klasy VI
Łukasz Szpyt
Dzieci z naszych grup przedszkolnych postanowiły zostać Ogrodowymi Superbohaterami i dołączyły do projektu edukacyjnego #ZDROWOROSNA. Dziś otrzymaliśmy pakiet startowy zawierający doniczki, nasiona i ziemię ogrodniczą oraz zestaw materiałów na pokazową lekcję ogrodnictwa. Efektami naszych prac w szkolnym ogródku będziemy się dzielić w kolejnych etapach.
Akcja dedykowana jest dzieciom, które mają okazję zobaczyć, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Firma Legutko inspiruje nauczycieli, opiekunów, rodziców i dziadków, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin.
Powered by aSc EduPage